اقتصاد مقاومتی ربطی به گرسنگی کشیدن و ریاضت اقتصادی ندارد/ با اجرای اقتصاد مقاومتی تولید رونق پیدا می‌کند و رفاه بیشتر می‌شود

🔹حجت الله عبدالملکی قائم مقام انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی: زمانی که برای بازدید از دانشگاهی حضور داشتم، یکی از مسئولان دانشگاه، به من گفت که در عملی کردن اقتصاد مقاومتی، هیچ کار عمرانی‌ای انجام ندادیم! یعنی تصورشان بر این است که اقتصاد مقاومتی یعنی انجام ندادن کار عمرانی در حالی که برعکس، اقتصاد مقاومتی الزام می‌کند، زیرساخت‌های پژوهش و فناوری کشور توسعه پیدا کند و باید تجهیزات و آزمایشگاه‌ها تقویت شود.

🔹در یک جلسه که ۲۰۰ نفر از اساتید دانشگاه حضور داشتند، سیستم صوتی مشکل داشت و بعد یکی از شرکت کنندگان گفت که بلندگوی ما اقتصاد مقاومتی است، یعنی اقتصاد مقاومتی یعنی بلندگوی خراب، گرسنگی کشیدن، ریاضت کشیدن! مردم که نه، نخبگان ما هم هنوز تفاوت میان ریاضت اقتصادی و اقتصاد مقاومتی را متوجه نمی‌شوند، فرق این‌ها را هنوز نخبگان جریان انقلابی هم متوجه نمی‌شوند، در حالی که اصل اقتصاد مقاومتی و نتیجه اول آن، رفاه است.

🔹اقتصاد مقاومتی یعنی بهترین غذا، بهترین امکانات، بهترین شرایط برای زندگی، برای اینکه اقتصاد مقاومتی منجر به تقویت تولید می‌شود و شما به هیچ وجه نمی‌توانید کاری بکنید که تقویت تولید منجر به رفاه نشود.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *