اجرا شدن طرح توانمندسازی تولید وتوسعه اشتغال ازسوی وزارت علوم و صنعت
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاب) به زودی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صنعت، معدن و تجارت اجرا می شود تا از این طریق ارتباط میان صنعت و دانشگاه برقرار شود.

برات قبادیان در مراسم افتتاح نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز که بعد از ظهر شنبه برگزار شد با اشاره به اینکه در کشور به لحاظ منابع انسانی متخصص در شرایط مطلوبی قرار داریم، افزود: در شاخص تحقیق و توسعه و تعداد محققان تمام وقت ایران در جایگاه مطلوبی و ویژه ای قرار دارد، اکنون 5 میلیون دانشجو در کل کشور داریم که از این تعداد یک میلیون نفر در ارشد و دکتری هستند و سرمایه عظیمی است که مغفول مانده است.
وی ادامه داد: ما به نقش علم و دانشگاه در کشور کمتر توجه کرده ایم ولی اکنون 5 میلیون دانشجو و 80 هزار مرکز علمی می تواند زمینه ساز جهش اساسی باشد جای تاسف دارد که ما نتوانسته ایم بین صنعت و دانشگاه ارتباط سازنده ای برقرار کنیم.
قبادیان افزود: می توان با کمک دستگاه های مرتبط پؤوهش را به صنعت نزدیک کرده و همراه ایجاد بسترهای اشتغال به توسعه و رونق اقتصادی حرکت کنیم.
این مسئول اضافه کرد: ظرف 2 ماه 70 هزار دانشجو به سمت صنعت سوق پیدا کرده اند که تا پایان سال به 500 هزار نفر می رسد.

دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید