حضور مهندس امين شاكري،رييس مجمع عالي كارآفرينان در شوراي مشورتي جوانان
به گزارش واحد روابط عمومی و امور بین الملل مجمع عالي كارآفرينان ،دکتر محسن مهرعلیزاده ظهارداشت: با پیروزی انقلاب اسلامی سلسله نظام شاهنشاهی از میان رفت و فکر جمهوریت و مردم سالاری حاکم شد و یک تفکر سالم و مجموعه ای از افراد ایثارگر وارد عرصه شدند.

به گزارش واحد روابط عمومی و امور بین الملل مجمع عالي كارآفرينان ،دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه شورای مشورتی جوانان، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اظهارداشت: با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ سلسله نظام شاهنشاهی از میان رفت و فکر جمهوریت و مردم سالاری حاکم شد و یک تفکر سالم و مجموعه ای از افراد ایثارگر وارد عرصه شدند و هنوز هم با وجود برخی نقایص این فکر و اندیشه وجود دارد.

محسن مهرعلیزاده با اشاره به اینکه انقلاب با جوانان پیروز شد، افزود: امام خمینی(ره) با تمام وجود به جوانان اعتماد داشت و از سال ۴۲ این موضوع را در عمل نشان داده بود و در زبان هم پیاده نموده بود. من نیز با همین اعتقاد به جوانان اعتماد کرده ام و موفق هم بودم و هم اکنون نیز بسیاری از معاونین وزرا و مدیران ارشد از افرادی هستند که اینجانب با اعتقاد به جوانان؛ از آنان در مناصب مختلف استفاده نمودم و فرصت رشد را برای آنان فراهم کردم.

استانداراصفهان با تاکید بر اینکه جوانان باید احساس کنند که می توانند آینده ی خود را بسازند، افزود: اعتقاد دارم که باید یک شورای مشورتی از جوانان ایجاد شود تا بتوانم ترکیبی بین ذهن های جدید و آینده نگر و تجربیات عمیق گذشته ایجاد گردد تا از واقعیت های جامعه خروجی مطلوب در بخش دولتی و خصوصی گرفته شود.

وی افزود: هرچه بدنه ی اجرایی جامعه نخبه تر و باهوش تر و دارای ذهن باز باشند؛ وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود و یکی از اهداف تشکیل این شورا انتخاب نیروها و رشد دادن آن ها و ورود آنان به بخش های مختلف می باشد تا بدنه اجرا و بدنه ی دولت به صورت متجانس رشد نماید.

محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه درصدد استفاده و رشد دادن جوانان می باشد، افزود: در این راه تمام تلاش خود را بکار خواهم گرفت. استاندار اصفهان در خصوص جایگاه شورای مشورتی جوانان، تاکید نمود: جایگاه این شورا، مشاوره ای، تصمیم سازی و کادر سازی می باشد و با ارایه فکرهای پخته و عملیاتی ، در تصمیم گیریها از آنها استفاده میشود.

امين شاكري رييس مجمع عالي كارآفرينان نیز در این دیدار اظهارداشت: رويكرد استاندار محترم اصفهان در بهره مندي از ظرفيت جوانان اقدام بسيار ارزشمند و قابل تقدير بوده كه  نويد بخش روزهايي درخشان براي اصفهان است.ايشان موضوع كارآفريني و اشتغال زايي يكي از رويكردهاي جدي دولت دانسته و عنوان كرد:كه براي توسعه اقتصادي نيازمند پرورش و هدايت جوانان به سمت كارآفريني هستيم تا با اشاعه فرهنگ كارآفريني شاهد كاهش آمار بيكاري باشيم.زيرا جوانان ميتوانند در همه زمينه ها گره گشتي مشكلات باشند.

همچنین در این جلسه تعدادی از جوانان نیز در خصوص ایجاد پنجره ی واحد سرمایه گذاری، ایده های انقلابی و تفکر انقلابی در راستای خلاقیت و کارآفرینی؛ جوان یاوری به جای جوان باوری و ایجاد سپاه اقتصادی برای مقابله با جنگ اقتصادی مواردی را عنوان نمودند.

لازم به ذكر است در این جلسه ۱۲ نفر از اعضای کمیته برنامه ریزی شورای مشورتی جوانان استان انتخاب شدند و مقرر گردید وظایف، اهداف، تشکیلات و شیوه های اولویت گذاری این کمیته طی ۱۵ روز آینده مشخص و پیشنهادات مربوط به اقدامات و مطالعاتی که کمیته ی برنامه ریزی انجام می دهد در طول ۷ روز آینده ارائه گردد و پس از ۴ ماه بازنگری در تشکیلات و رویه ها انجام خواهد شد و در صورت هرگونه نقصی نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد.

 

دیدگاه‌ها

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید